Pünkösdi BONSAI és KERÁMIA kiállítás és vásár
Természet és kreativitás
A pünkösdi hosszú hétvégén is nyitva a kert
Középfokú tanulmányaimat a szegedi Tömörkény István Gimnázium és Szakközépiskola kerámiatervező és készítő szakán folytattam, majd restaurátori diplomámat a Magyar Képzőművészeti Főiskolán szereztem meg.
Szakmai pályafutásom során – önálló tevékenység keretében, kollégáimmal együttműködve – számos műemlék helyreállításában vállaltam szerepet. Tapasztalattal rendelkezem freskók, falképek, táblaképek, oltárok és szószékek restaurálása terén.
( Balatonkeresztúri római katolikus templom főoltár, szószéke, Pannonhalmi Bencés Apátság refektóriuma, stukkók, Szeged, Hősök kapuja, Aba-Novák Vilmos freskók, Magyar Tudományos Akadémia, Lotz Károly freskói. )
Szakmai elhivatottságom mellett fontosnak tartottam szülővárosomhoz, Szarvashoz való kötődést, így a Chován Kálmán Művészeti Alapiskolába kerámia és rajzoktatással foglalkoztam. Pedagógiai és szakmai ismereteimet tovább bővítve, Békéscsabán a Kézműves Szakiskola népi játék- és kismesterség- oktatói szakképesítését is megszereztem fazekas szakirányon. Bár elsődleges hivatásom a restaurálás, a kerámiaművészet iránti elkötelezettségem egész életemet végig kíséri. Ezt a tevékenységet a mai napig aktívan és nagy odaadással gyakorlom.
A Szarvasi Arborétumba kisebb-nagyobb tálakat, kerámia virágokat, virágkaspókat mutatok be, aki szeretne, vásárolhat. Látogatóimat meghívom kézzel festett kerámia puzzle kirakására, de préselt növényekből képet is ragaszthat, aki szeretne. Ezt legismertebb festőnk, Ruzicskay György biofestészete inspirálja, akinek munkásságára a Szarvasi Arborétum nagy hatással volt.









